جمعیت ال یاسین هرگز فرقه نبوده و نیست

این وبلاگ توسط یکی از شاگردان استاد ایلیا میم رام الله اداره می شود

بیش از 90% از خاصیت‌های روغن زیتون شناخته نشده است

Leave a comment

رژیم نوح‌آسا

(قسمت اول)

 FRUITS

این رژیم غذایی حاوی توصیه‌های تغذیه‌ایست كه در آستانه قرن بیست و یك (و اواخر قرن بیستم) توسط دانشمندان آمریكایی و اروپایی به اطلاع جامعه بشری رسیده است. از آنجا كه بیش از 90% توصیه‌های تغذیه‌ای دانشمندان و متخصصان تغذیه، هزاران سال پیش در فرمایشات خداوند به نوح(ع) آمده است، اسم آن را رژیم غذایی نوح‌آسا گذاشتم.(1) به‌نظرم مهم‌ترین كاری كه متخصصان تغذیه طی چند قرن گذشته انجام داده‌اند،‌ اثبات و تأیید آموزه‌های الهی و كهنی است كه درباره تغذیه وجود دارد.(2) به‌همین دلیل می‌توان گفت كه رژیم نوح‌آسا حاوی آخرین یافته‌ها و كشفیات دانشمندان در زمینه تغذیه كاربردی است. سعی كرده‌ام تا همه نتایج تحقیقاتی معتبر و آزمون شده را در ارتباط با رژیم نوح‌آسا جمع آوری كنم و به‌عنوان مستندات آن بیاورم. البته در این نوشته، فقط فهرست قسمت اول رژیم نوح‌آسا بیان می‌شود و بعداً درباره اثرات و نتایج هر یك از توصیه‌ها، مفصلاً شرح می‌دهم. باید گفت که درباره هر یك از بندهای این رژیم كتاب‌های متعددی نوشته شده است و شاید درباره كل توصیه‌های به‌كار رفته در آن بیشتر از 170 كتاب به رشته تحریر درآمده باشد بنابراین شرح این رژیم غذایی خلاصه حداقل 170 كتاب است.

 • §  علف گندم بخورید. علف گندم دارای حداقل 18 نتیجه و بیش از 14 عنصر حیاتی است. علف گندم می‌تواند غدد و هورمون‌های خسته شما را دوباره وادار به رویش نماید.
 • §  زیاد آب بخورید تا سم‌های بدنتان شسته و خارج شود. جریان خونتان روان‌تر شود و 9 پیامد دیگر.
 • §  روغن جگر ماهی و روغن‌هایی كه دارای امگا 3 (و دیگر امگاها) می‌باشند بخورید. روغن‌های امگا دارای 6 خاصیت مهم‌اند.
 • §  روغن زیتون و روغن‌های آنتی‌اکسیدان‌دار و گیاهی را هر چه بیشتر جایگزین روغن‌های جامد یا روغن‌های مایع معمولی كنید. روغن زیتون علاوه بر تأثیر ضدپیری خود بر ضد بیماری‌های قلبی و عروقی هم عمل می‌کند و گفته می‌شود که هنوز بیش از 90% از خاصیت‌های آن شناخته نشده است

 

 

 • هر روز حداقل یك لیوان ماست بخورید. ماست روده‌ها را که محل تجمع هزاران میکروب ناشی از مدفوع است را پاک می‌کند و هشت تأثیر مهم دیگر هم دارد.
 • هفته‌ای حداقل چهار مرتبه سیر و كلی پیاز بخورید و شاهد 22 اثر فوق‌العاده آن باشید. افزایش قدرت ایمنی و دفاعی بدن در برابر بیماری‌ها و میکروب‌ها از اولین نتایج خوردن سیر و پیاز است.
 • §  هر روز یا یك روز در میان از انواع فندق‌ها (نظیر گردو، بادام، فندق، بادام هندی و بادام زمینی) استفاده كنید. این‌ها دارای 15 اثر مهم و حیاتی‌اند.
 • §  روزی چند وعده میوه و سبزی بخورید. این‌كار آن‌قدر خاصیت دارد كه باید تعداد خواص آن را محاسبه كرد و ممكن است سر از 100 به بالا دربیاورد. به‌عنوان یکی از نتایج شاخص خوردن مداوم سبزی و میوه می‌توان گفت که این‌کار یکی از اصول اساسی سالم زیستی و تجدید نیروی حیاتی است.
 • §  از جوانه‌های گیاهان استفاده كنید مخصوصاً‌ جوانه گندم و جوانه یونجه. جوانه‌ها دارای حداقل بیست و هفت تأثیر قابل توجه هستند و می‌توانند معدودی از امکانات غیرفعال جسمی را فعال کنند.
 • §  شكر و شیرینی‌جات مصنوعی را آن‌قدر كاهش دهید كه به صفر برسد و در عوض و در صورت نیاز، از شیرینی‌های فوق‌العاده و پر اثر مانند عسل، خرما و كشمش استفاده كنید. شیرینی مصنوعی سم است و شیرینی طبیعی داروست.
 • §  هر چه كمتر از غذاهای شیمیایی، فرآوری شده و مصنوعی استفاده كنید و غذاهای خود را از نوع غذاهای طبیعی انتخاب كنید. این یكی از رازهای زنده شدن دوباره جسم و زندگی واقعی جسم است.
 • §  آنتی‌اكسیدان‌ها را كه عوامل جوانی و ضد پیری هستند، به فراوانی استفاده كنید. میوه‌ها و سبزیجات منبع اصلی آنتی‌اكسیدان‌ها هستند.
 • §  گوشت‌های سفید (مثل مرغ و ماهی) را تا حد زیادی جایگزین گوشت‌های قرمز كنید. گوشت‌های قرمز علاوه بر دارا بودن میزان بالای انگل، یکی از عوامل انسداد عروق محسوب می‌شوند.
 • §  غلات و حبوبات را به یكی از عناصر ضروری غذاهای خود تبدیل كنید. غلات یکی از عوامل مهم طول عمر محسوب می‌شوند.
 • §  سبوس‌ها و مخصوصاً سبوس گندم و نان كامل را فراموش نكنید. سبوس‌ها از علل ایجاد حرکات موجی و طبیعی روده‌ها هستند. بدون وجود آنها بروز یبوست که منشاء بسیاری از بیماری‌هاست، حتمی است.
 • §  تا جائی‌كه به‌سلامتی شما ضربه نخورد از داروهای شیمیایی استفاده نكنید. علت بعضی از بیماری‌ها و بسیاری از مرگ‌ها، درمان‌های غیرصحیح با داروهای شیمیایی است.
 • §  مصرف خود را از محصولات دریایی (نظیر ماهی، میگو و جلبك‌ها) افزایش دهید. این محصولات عموماً دارای املاح حیاتی و مهمی هستند که در دریاها وجود دارد. تاکنون بیش از90 مورد از این املاح سودمند شمارش‌شده و در آب دریا به تشخیص رسیده.
 • §  مراقب باشید كه غذاهایی را كه با هم می‌خورید با یكدیگر سازگاری و هماهنگی داشته باشند. غذاهای ناسازگار بخش زیادی از انرژی شما را از طریق هضم مشكل از دست می‌دهند و تولید سم می‌كنند. ترکیب غذایی مناسب 6 خاصیت مهم دیگر هم دارد.
 • §  تا می‌توانید نمك و غذاهای شور نخورید. در تغذیه ضرب‌المثلی هست كه می‌گوید نمك دارای 30 خاصیت كشنده است.
 • §  هر روز از نور آفتاب تغذیه كنید. تغذیه روزانه از نور مستقیم آفتاب (برای تمام بدن) نباید كمتر از هشت دقیقه(3) باشد. تأمین ویتامین طبیعی«دی» تنها یكی از آثار حمام آفتاب است. نور آفتاب دارای 6 نتیجه مشخص برای انسان است.
 • §  كم بخورید و كم‌كم بخورید. به‌عبارتی در یك وعده زیاد نخورید بلكه به مقدار نه چندان زیاد بخورید و به‌جای یكجا خوردن، كم‌كم و به‌دفعات بخورید. این‌كار می‌تواند میزان آنزیم‌های مفید را در بدن‌تان تا ده برابر افزایش دهد و چهار خاصیت درخشان دیگر.
 • §  حالا یك بار به كلامی كه خداوند درباره تغذیه به نوح(ع) می‌فرماید توجه كنید و مشاهده نمایید كه آخرین توصیه تغذیه‌ای قرن ما، در آن نهفته است:
 • §  «بارور و زیاد شوید و زمین را پر سازید. همه حیوانات و خزندگان زمین، پرندگان هوا و ماهیان دریا از شما خواهند ترسید، زیرا همه آنها را زیر سلطه شما قرار داده‌ام و شما می‌توانید علاوه بر غلات و سبزیجات، از گوشت آنها نیز برای خوراك استفاده كنید».

تحقیق و تالیف: پِریا (شباب حسامی)

پی‌نوشت:

1ـ دلیل دیگر نام گذاری این رژیم با عنوان «نوح‌آسا» این است كه همه توصیه‌های آن در راستای افزایش طول عمر و سلامتی قرار دارند.

2ـ این مطالب درباره بعضی از رشته‌های علمی دیگر مانند روانشناسی و اخلاق هم صادق است.

3ـ تقریباً معادل زمانی كه نور به زمین می‌رسد!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s