جمعیت ال یاسین هرگز فرقه نبوده و نیست

این وبلاگ توسط یکی از شاگردان استاد ایلیا میم رام الله اداره می شود

تخریب چهره ایلیا «میم» رام الله – پیمان فتاحی – و الاهیون و ضد فرقه رام الله در میزگردهای صدا و سیما

Leave a comment

در حاشیه میزگردهای ترور در صدا و سیما

 به قلم یکی از شاگردان

به دنبال شدت گرفتن برنامه تهاجم روانی دایره مذاهب بر علیه استاد ایلیا در پاییز 87، و پس از برگزاری همایشها و مجموعه سخنرانی های گسترده در دانشگاهها و مراکز فرهنگی، بالاخره دامنه تخریبها به رسانه ملی هم کشیده شد. در این راستا شاهد اجرای میزگردهای تلویزیونی و بحثهای کارشناسی در حوزه دین و معنویت در شبکه های مختلف صدا و سیما بودیم. یکی از این سلسله برنامه ها با عنوان “این شبها ” در ایام ماه رمضان از شبکه یک سیما پخش شد که محوریت مباحث آن «مدل زندگی دینی» بود. در این برنامه و طی بیست و چند شب، دست اندرکاران تهیه با استفاده از کارشناسان و مبلغین دینی که اکثراً از چهره های شناخته شده بودند به زمینه سازی درباره مدل زندگی دینی پرداختند اما طی هفت شب آخر این برنامه تازه معلوم شد که هدف از ساخت این برنامه چه بود؛ اجرای قطعه دیگری از پازل چند لایه تخریب چهره استاد ایلیا «میم» رام الله. و در همین زمان معلوم شد که این برنامه هم مثل ویژه نامه کژراهه به سفارش دایره مذاهب اطلاعات (اِبا) تهیه شده است.

نقطه استناد این موضوع صحبتهای ماموران پرونده در دایره مذاهب و از آن مهمتر حضور یک کارشناس تقلبی امور فرقه ها به اسم بهزاد نیلوفری در برنامه بود. تمامی شاگردان استاد می دانستند شخصی که اینک در قالب یک پژوهشگر امور فرقه ها در برنامه حاضر شده طی 10 سال گذشته بعنوان یکی از پیروان دو آتشه در جلسات استاد حضور داشت. همه می دانستند که او نه محقق بود و نه پژوهشگر و نه آنطور که مجری برنامه در معرفی اش می گفت “مهندس “! واقعیت این بود که آقای بهزاد نیلوفری که اینک ادعا می کرد بیش از 10 سال با فرقه های مختلف زندگی کرده و حاصل سالها تحقیقات و پژوهشهای خود در امور فرقه ها را به بینندگان برنامه ارائه می دهد کسی نبود جز یک فوق دیپلم مکانیک که در بین شاگردان استاد بیش از هر چیز به ضعیف النفس بودن، زن باره گی و علاقه به مادیات مشهور بود. کسی که به دلیل علاقه افراطی به کارهای اطلاعاتی و توهم سازی بین مردم به “عشق چراغ گردان” معروف بود. همه می دانستند که او در سالهای قبل از آشنایی با استاد جزو یکی از گروههای امر به معروف و نهی از منکر بود و به وظیفه خطیر  به هم ریختن مجالس عروسی و ضرب و شتم و دستگیری دختران و پسران جوان در خیابانها مشغول. همه می دانستند که او پروژه فوق دیپلم خود را با مساعدت یکی از شاگردان استاد به اتمام رسانده و پس از آن به ساخت و ساز ملک مشغول بوده است نه تحقیق در امور فرقه ها.کسی که بعد از اولین دستگیری استاد دست همکاری با طالبان مذهبی ایران داده بود و با تبدیل شدن به یک بازوی اجرایی، اینک مشغول دروغپردازی و شایعه پراکنی بر علیه استاد بود.

بله همه می دانستند که این شخص مدتی است همراه با چند تن دیگر از عوامل نفوذی، و تحت برنامه ریزی و هدایت دایره مذاهب (اِبا) هر از گاهی به سراغ یکی از شاگردان استاد می روند و با دروغ ترین تهمتها و شایعات سعی در تردید افکنی در طرف مقابل خود دارند. همه می دانستند که او و همدستانش در مراجعات خود به منازل افراد آنها را هم برای تبدیل به عامل نفوذی و همکاری با «ابا» تشویق و ترغیب می کنند. و تقریباً همه می دانستند که این ویروس متحرک برای مجاب سازی سوژه های خود از هیچ کاری فرو گذار نمی کند حتی تقلید صدای چهارچایان!!

مسئولان جمعیت ال یاسین این را می دانستند که در طول 10 سال حضور این شخص در بین شاگردان استاد، حتی یک مورد پروژه تحقیقاتی توسط او انجام نشد و به دلیل ضعف قلم و قوه تحلیل، او هرگز نتوانست به تنهایی حتی یک مقاله موفق برای چاپ در نشریات وابسته به جمعیت ال یاسین آماده کند. و اکنون فردی با این سابقه پر درخشش تبدیل شده بود به “مهندس و پژوهشگر “ی در امور فرق که “نتایج تحقیقاتش پس از 10 سال زندگی با فرقه های مختلف ” را به بینندگان برنامه این شبها ارائه می داد. عجب کارشناسی!

حضور این فرد، متاسفانه باعث زیر سوال رفتن اعتبار کل برنامه و تمامی کارشناسانی شد که طی 30 شب تلاش کرده بودند دیدگاهها و نظرات خود را با عنوان یک مدل معتبر از زندگی دینی به مخاطبان ارائه دهند. چرا که هر کس از تقلبی بودن کارشناس فرقه شناسی در برنامه این شبها باخبر بود یا با خبر می شد فوراً به این نتیجه می رسید که وقتی یک کارشناس تقلبی و یک بخش از برنامه ای دروغ باشد پس همه کارشناسان و همه حرفهایی که در آن برنامه زده شده دروغ است. بعضی حتی اینطور نتیجه گیری کردند که وقتی در یک برنامه صدا و سیما بتوان چنین دروغ و تقلبی پیدا کرد پس همه برنامه های رسانه ملی دروغ و همه کارشناسان آن دروغگو و تقلبی هستند. حتی از چند نفر شنیدیم که تحلیلشان این بود: کارشناسان و مبلغینی که حاضر می شوند با برنامه ای همکاری کنند که با این وضوح آلوده به دروغ  است پس همه آنها و همه نهادهایی که این کارشناسان در آن به کار مشغولند هم آلوده به دروغ است. البته این نوعی نتیجه گیری افراطی است ولی استنباطی است که به عینه دیدم افراد پس از با خبر شدن از موضوع  کارشناس تقلبی در برنامه “این شبها ” دچار آن می شدند.

اما چرا بهزاد نیلوفری؟

با توجه به شناختی که بر اساس دستنوشته ها، فیلم ها و اسناد مکتوب آرشیو جمعیت ال یاسین از این شخص وجود دارد، و باتوجه به ساعتها فلیم مستندی که درباره او و مشخصه های رفتاری اش توسط اعضای جمعیت تهیه شده، او یکی از بهترین سوژه ها برای مشارکت در برنامه سراسر دروغ “این شبها” بود. چون بر اساس مولفه های شخصیت شناسی هیچکس بهتر از یک فرد کم مایه و مبتلا به عقده حقارت نمی تواند برای دروغپردازی در یک برنامه تلویزیونی تطمیع شود. چنین فردی آماده است برای جبران کمبودهای خود دست به هر کاری بزند و برای پرکردن خلاء هایی که سالها نتوانسته  با ارعاب مردم در خیابانها و مجالس، و با به نمایش گذاشتن امکانات مادی خود در بین دوستان و آشنایان آنها را پر کند، دروغگویی که هیچ، حاضر است در دریای جعل و دروغ غسل کند. از طرفی به دلیل ارتباط دوستانه این شخص با یکی دیگر از نفوذیهای «اِبا» که سالها جزو شاگردان استاد قلمداد می شد، بعضی از پیروان طور دیگری روی او حساب می کردند و او را شخص معتبری می دانستند. در بین این طیف از افراد تصور این بود که آقای نیلوفری و دوست مورد اشاره اش رابطه نزدیکی با استاد ایلیا دارند و چیزهایی می دانند که سایرین از آنها بی خبرند در حالیکه اینطور نبود. از همین وجوه بود که فرد مذکور برای دایره مذاهب سوژه مناسبی به حساب میامد.

در طی جلساتی که این کارشناس تقلبی در برنامه “این شبها” حضور پیدا کرد دروغهای زیادی درباره استاد و شاگردان ایشان مطرح کرد. یکی از شگردهای تخریبی اش این بود که در این بین مطالبی درباره سایر جریانات هم می گفت و به دلیل عدم اشاره به اسم و مشخصات دقیق و اینکه اینها مربوط به چه کسی است، همه چیز را به هم پیوند زده و به تعالیم استاد و شاگردان ایشان نسبت می داد.

در این برنامه از عناصر تحریف، مونتاژ و جعل به اشد درجه استفاده شده بودند تا جاییکه حتی بخش تکه برداری شده ای از فیلم خصوصی یکی از شاگردان استاد به نمایش در آمد. در گزینش این قطعه سعی شده بود تا به بیننده القاء شود که شاگردان استاد به باورهای الحادی و کفر آمیز درباره ایشان مبتلا شده اند.

همچنین آقای نیلوفری اشاراتی به حوزه های خصوصی زندگی استاد و موضوعاتی داشت که به نظر می رسید از جزء به جزء ارتباطات ایشان مطلع است در حالیکه وی هیچگاه در این حوزه ها وارد نشد و هیچ اطلاع خاصی از ارتباطات استاد نداشت. پراکنده گویی ها و عدم انسجام صحبتهای این شخص در طی سه جلسه بخوبی نمایانگر تلاش او و برنامه سازان اِبا در استفاده ابزاری از بعضی کلیدواژه های آشنا برای جمعیت بود.

بررسی دروغهایی که کارشناس فرقه ها درباره استاد ایلیا مطرح کرد نشان می دهد که تخلیه اطلاعاتی کاملی توسط دایره مذاهب نسبت به او و سایر همدستانش انجام شده بود. سپس این اطلاعاتِ آمیخته به دروغ با عنصر تحریف و عناصر جنگ روانی مزین شده و بصورت سناریوی مورد نظر اِبا برای اجرا در آمده بود.

تحلیل اجزا برنامه “این شبها” و محتوای آن حاکی از آن است که اولین طیف هدف برای برنامه سازان و دست اندرکاران تهیه آن (در ابا)، پیروان استاد بودند و پس از آن مخاطب عام که ذهنش آماده می شد تا در چند قدم بعد به او گفته شود همه این اتهامات و جرائمی که از آن صحبت می شود مربوط به چه کسی و چه جریانی است. این می توانست آغازی برای ختم قائله پرونده و به نتیجه رساندن برنامه ای باشد که بیش از یکسال و اندی پیش کلید خورده بود و اکنون می رفت تا با زمینه سازی برای گامهای بعدی به سرانجام برسد.[1]

از دیگر اهداف این برنامه واکنش سنجی بین پیروان استاد بود و شاید محک زنی آنها در این مقطع برای اینکه اِبا بداند در صورت پخش فیلم مونتاژ شده استاد در رسانه ملی (که خبر آن ماهها قبل به گوش شاگردان ایشان رسیده بود ) منتظر چه واکنشی باید باشد و آیا از نظر هزینه ها چنین اقدامی ارزش تبعات بعدی را دارد یا نه.

تخریب چهره استاد و ترور شخصیتی ایشان در بین پیروان دورتر و تردیدزایی در آنها از دیگر اهداف اِبا در استفاده از این کارشناس دروغین بود بویژه برای کسانی که آشنایی چندانی با آقای نیلوفری و سوابق درخشان ایشان نداشتند. ایجاد تفرقه و نفاق، رعب و وحشت و واکنش‌های انحرافی در طیفی از پیروان نیز می توانست از محصولات جانبی ساخت و پخش برنامه “این شبها” باشد.

در برنامه پیامهای دیگری هم وجود داشت مثلاً اینکه اِبا شدیداً از جانب استاد ایلیا و پیروان او احساس خطر دارد و الاّ چه دلیل دیگری برای صرف این هزینه هنگفت و ساخت برنامه ای 30 قسمتی در رسانه ملی وجود داشت؟ اگر به این پیام توام با سایر قطعات پازل تخریب توجه کنیم ما را به نتایج بزرگتری می رساند. اینکه تابحال در طول تاریخ سی ساله ایران پس از انقلاب، برای تخریب هیچ روشنفکر، اندیشمند یا شخصیت مذهبی و غیر مذهبی ای چنین هزینه عظیم و بی سابقه ای صرف نشده و در هیچ موردی تمام امکانات رسانه ای و عمومی بدین شکل بسیج نشده اند. این حاکی از تفاوت استاد ایلیا با سایرین، حاکی از بزرگ بودن احساس خطر توسط دایره مذاهب و حاکی از نگرانی آنها از تعداد دویست هزار نفره پیروان استاد است که باعث شده آنها طوری با استاد و جمعیت ال یاسین برخورد کنند گویی با یک کشور مستقل روبرو هستند نه با یک جمعیت فرهنگی و محقق!

در مجموعه برنامه های “این شبها” سعی شد تا مثل همیشه و به سیاق اهل «ابا» همه چیز با وارونه نمایی مطرح شود. جنبه های مثبت تعالیم استاد به منفی تبدیل شود، ارزشها به ضد ارزش و آنچه که بود با آنچه نبود جایگزین شود. انواع اتهامات به دروغ ترین شکل مطرح شد از نسبت دادن ادعاهای کفر آمیز به استاد و باورهای الحادی به شاگردان، تا روابط نامشروع، سوءاستفاده های مالی، قدرت طلبی، ثروت اندوزی، شهرت طلبی، نفی عقلانیت، فرقه سازی، استثمار و استفاده ابزاری از شاگردان حتی برای قتل، فدایی پروری و مرید سازی، نفی دانش مشاهده ای استاد ایلیا و توانمندیهای ذهنی و باطنی ایشان، بدعت گذاری در دین و ایجاد مناسک خاص، و خلاصه هر اتهامی که از ابتدای تاریخ تا کنون به نوع بشر نسبت داده شده …

اما این نیز مثل بارهای قبل برکات خودش را برای جمعیت ال یاسین و رهبر جوان آن بدنبال داشت و ضررهای خاص خود را برای دایره مذاهب و طالبان مذهبی ایران. بلافاصله پس از پخش این برنامه سیل مکاتبات شاگردان و دوستداران استاد به مسئولین و به ارگانهای ذیربط در داخل و خارج از کشور به راه افتاد. حجم معرفی استاد و دیدگاههای ایشان در داخل و خارج از کشور چند برابر شد. تعداد بسیار زیادی وبلاگ در این ارتباط فعال و به اشاعه دیدگاههای استاد مشغول شد. بسیاری از آنها که استاد را نمی شناختند کنجکاو شدند و با دنبال کردن خط موضوع با استاد و تعالیم شان آشنا شدند.  بسیاری از مکتوبات و متون راهبردی به خارج از کشور ارسال و در سطح وسیع منتشر شد. بخشهای دیگری از مجموعه تعالیم منتشر نشده استاد در اختیار پیروان و دوستداران ایشان قرار گرفت. تعداد کانونها و کمیته های دفاعی رو به افزایش گذاشت. متون آنتی ویروس جدیدی به نگارش در آمد. کلیه اظهارات شاگردان استاد درباره کارشناس تقلبی برنامه مستند شد و فیلم مستند تحلیلی با عنوان “واقعیت این شبها” ضبط و آماده پخش در شبکه های ماهواره ای گردید.

این درحالی بود که از نگاه اهل فن یک دروغ به دروغهای دیگر اِبا اضافه شد، یک پرده دیگر از چهره دروغ پرداز «ابائیان» برداشته شد و ماهیت آنها بیش از پیش بر سایرین آشکار گردید. توجه سازمانهای اطلاعاتی خارج از کشور مجدداً بر جمعیت ال یاسین و رهبر جوان آن استاد ایلیا رام الله معطوف شد؛ با تمرکز بر این سوال که چرا چنین هزینه عظیمی برای تخریب چهره این شخص و پیروان او صرف می شود.

و متاسفانه یکبار دیگر بعد از تراژدی “کژراهه”،  رسانه ملی به آتش دروغ پردازی های و نادانی های دایره مذاهب و همفکرانش سوخت و خدشه ای جبران ناپذیر به اعتبار آن وارد آمد…

http://www.ostad-iliya.org

برچسب ها:ایلیا ، ایلیا رام الله , ایلیا میم , پیمان فتاحی , جمعیت ال یاسین, الیاس رام الله ,فتاحی , ال یاسین , استاد ایلیا , ضد فرقه , ایلیا میم رام الله, الیا رام الله, رامالله, رام اللهیان, رام اله, ایلیا رام اله, راما الله, ایلیا م رامالله, ایلیا م رام الله, آل یاسین, اِلیاسی,ایلیا ، ایلیا رام الله , ایلیا میم , پیمان فتاحی , جمعیت ال یاسین, الیاس رام الله ,فتاحی , ال یاسین , استاد ایلیا , ضد فرقه , ایلیا میم رام الله, الیا رام الله, رامالله, رام اللهیان, رام اله, ایلیا رام اله, راما الله, ایلیا م رامالله, ایلیا م رام الله, آل یاسین, اِلیاسین,ایلیا ، ایلیا رام الله , ایلیا میم , پیمان فتاحی , جمعیت ال یاسین, الیاس رام الله ,فتاحی , ال یاسین , استاد ایلیا , ضد فرقه , ایلیا میم رام الله, الیا رام الله, رامالله, رام اللهیان, رام اله, ایلیا رام اله, راما الله, ایلیا م رامالله, ایلیا م رام الله, آل یاسین, اِلیاسین,ایلیا ، ایلیا رام الله , ایلیا میم , پیمان فتاحی , جمعیت ال یاسین, الیاس رام الله ,فتاحی , ال یاسین , استاد ایلیا , ضد فرقه , ایلیا میم رام الله, الیا رام الله, رامالله, رام اللهیان, رام اله, ایلیا رام اله, راما الله, ایلیا م رامالله, ایلیا م رام الله, آل یاسین, اِلیاسین,ایلیا ، ایلیا رام الله , ایلیا میم , پیمان فتاحی , جمعیت ال یاسین, الیاس رام الله ,فتاحی , ال یاسین , استاد ایلیا , ضد فرقه , ایلیا میم رام الله, الیا رام الله, رامالله, رام اللهیان, رام اله, ایلیا رام اله, راما الله, ایلیا م رامالله, ایلیا م رام الله, آل یاسین, اِلیاسین

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s